Navigace

Obsah

Novinky o koronaviru a další aktuality z našeho webu.
Stačí si stáhnout mobilní aplikaci.
×
Více informací

Městys SepekovMěstys Sepekov patří k nejstarším obcím píseckého okresu. Okolí Sepekova bylo osídleno již v době bronzové a železné, o čemž svědčí mohylová pohřebiště v lese Chlumu, na sepekovských Vrších nebo v lese Čábelky. Původně se držitelé dnešní obce a okolí nazývali pány ze Skalice (nedaleký vrch s údajným prvním osídlením). Z dochovaných dokumentu se dozvídáme, že Sepekov dostal v r. 1194 syn Vítka z Prčice jako dědictví. Psal se jako Vítek ze Sepekova. První písemná zpráva o Sepekově je z r. 1243. Dřívější dominantou Sepekova byl gotický kostel sv. Mikuláše. Věhlas sepekovského kostela Panny Marie vysvěceného roku 1733 se rozšířil zveřejněním několika zázračných uzdravení. Jedno z nich se připomíná kapličkou „Na Pokloništi“. Kronika obce je psána od roku 1914, do této doby byla součástí farní kroniky.

spuštěny nové webové stránky

Kulturní centrum Sepekov

Webové stránky Kulturního centra Sepekov

Aktuality

23.09.2020

Kristián Mácha

Vítání občánků

Po pauze způsobené mimořádnými hygienickými opatřeními proběhlo v sobotu 19.9.2020 druhé vítání občánků v tomto roce. Přivítáni byli: Kristián Mácha, rodičů Ivony a Petra Máchových; Vojtěch Toman, rodičů Evy a Miroslava Tomanových; Nela Skalníková, rodičů Lenky a Petra Skalníkových. Novým občánkům přejeme, aby vyrůstali ve zdraví v láskyplném prostředí své rodiny. Ke zvětšení fotografií klikněte na obrázek.

Detail

16.09.2020

Oprava silnice Sepekov - Zálší 1

Změna termínu !! Oprava silnice Sepekov - Zálší

Na podkladě nového sdělení Pavla Bílka, dopravně inženýrská opatření, Strakonice, oznamujeme občanům, na základě žádosti zhotovitele stavby „Oprava silnice III/10547 Zálší“, společnosti STRABAG a.s., došlo ke změně termínu realizace. . Nový termín stavebních prací je od 12.10.2020 do 21.10.2020. Zhotovitele uvedl, že důvodem je časový skluz na již probíhajících povolených stavbách oprav silnic v okrese Písek. Zástupce zhotovitele sdělil, že práce budou trvat 3 dny z požadované doby uzavírky.

Detail

04.09.2020

Oznámení o přerušení dodávky elektrické energie

Oznámení o přerušení dodávky elektrické energie

Z důvodu plánovaných prací na zařízení distribuční soustavy - rekonstrukcí, oprav, údržbových a revizních prací - bude přerušena dodávka elektrické energie: Dne 29.9.2020 od 7:45 do 29.9.2020 16:00. Vypnutá oblast: Sepekov - část obce podél silnice od zatáčky od č.p. 33, 53 až do konce obce k č.p. 163, 302 včetně samot č.p. 392 - 445.

Detail

18.08.2020

Restaurace "Pod kaštanem" od 11.8.2020 OTEVŘENA  2

Restaurace "Pod kaštanem" od 11.8.2020 OTEVŘENA

Nový nájemce restaurace "Pod kaštanem" v Sepekově již zahájil provoz v prostorech objektu Kulturního centra v Sepekově. Zaměřuje se na moderní i tradiční českou kuchyni a vše nabízí ve vysoké gastronomické kvalitě. Informace o otevírací době, denní i stálé nabídce, nápojový lístek a kontaktní informace na https://www.podkastanemsepekov.cz. Restaurace Pod kaštanem přijme pomocnou sílu do kuchyně na odpolední směny od 15 do 21 hodin. V případě zájmu kontaktujte prosím pana Ondřeje Dvořáka na tel.: 777 822 550.

Detail

17.08.2020

Muzika u kaštanu

Muzika u kaštanu

Osmý ročník Muziky u kaštanu konaný v sobotu 15. srpna 2020 na náměstí v Sepekově se opravdu vydařil. Více než dvě stovky posluchačů místních, z blízkého okolí nebo dokonce i z Vysočiny si užívali milou a přátelskou letní atmosféru s hudebním doprovodem muzikantů různých žánrů. Na počáteční déšť tak navázal příjemný podvečer i večer, kterým se nesla hudba. Restaurace "Pod kaštanem" nabízela skvělé jídlo z grilu i širokou nabídku nápojů pro děti i dospělé. Firma EFAFLEX zapůjčila pro tuto akci skákací hrad pro děti, které si ho opravdu užily. Městys Sepekov děkuje zúčastněným hudebníkům a všem, kteří se podíleli na zajištění a organizaci této akce. Foto Stanislav Máchal

Detail

17.08.2020

Nařízení mimořádného opatření Krajské hygienické stanice Jihočeského kraje č. 2/2020 1

Nařízení mimořádného opatření Krajské hygienické stanice Jihočeského kraje č. 2/2020

Krajská hygienická stanice Jihočeského kraje se sídlem v Českých Budějovicích vydala 17.8.2020 Nařízení mimořádného opatření č. 2/2020.

Detail

14.08.2020

Sdělení České pošty

Sdělení České pošty

Česká pošta a.s. oznámila obci, že od 15. 8. 2020 dochází v obci Sepekov ke změně provozovatele pošty Partner Sepekov. Služby České pošty, s.p. bude od tohoto data poskytovat společnost Z+M Logistics, spol. s r.o..

Detail

10.08.2020

Pohádkový les v Sepekově

Pohádkový les v Sepekově

Sobotní slunečné počasí přálo letos všem pohádkovým bytostem a rodičům s dětmi, kteří se vydali na cestu plnou dobrodružství do oživlého lesa. Členky Českého svazu žen uspořádaly pro děti jako každoročně Pohádkový les, který se setkal s velkou návštěvností. Děti s nadšením plnily všechny úkoly, které pro ně připravily pohádkové bytosti, ať už to bylo pomáhání Sněhurce a Štístkovi při vaření polévky všem trpaslíkům, nebo při přebírání hrachu u Popelky a nezalekly se ani opravování Perníkové chaloupky malovanými perníčky. Při procházce lesem se setkaly s Mimoněm, prošly si peklem a skamarádily se s roztomilým čertíkem, kterého se trochu zalekly, ale přívětivá bludička a krásná víla všechny obavy rozptýlily. Za splnění všech úkolů obdržely děti v cíli na Sokolském hřišti ještě další odměnu a mohly se společně s rodiči občerstvit po náročné cestě. Děkujeme všem členkám za přípravu celé akce a Sokolům za zajištění občerstvení.

Detail

27.07.2020

Krajská hygienická stanice nařídila po jednání krizového štábu zpřísnění opatření v celém kraji.

Krajská hygienická stanice nařídila po jednání krizového štábu zpřísnění opatření v celém kraji.

Krajská hygienická stanice nařídila po jednání krizového štábu zpřísnění opatření v celém kraji. Platit budou od středy. Vzhledem ke zhoršující se epidemiologické situaci v Jihočeském kraji zasedal v pondělí Krizový štáb Jihočeského kraje. Vydal následující doporučení pro kraj a speciálně pro Prachaticko, které je od konce týdne nejvýznamnějším ohniskem nákazy COVID-19. Počet nemocných totiž udělal z Prachatic třetí nejsilnější republikové ohnisko hned za Jihlavou a Karvinou. Pro Jihočeský kraj platí od úterní půlnoci tato opatření: Nošení roušek ve všech vnitřních prostorách zdravotnických zařízení, včetně lékáren Nošení roušek ve všech vnitřních prostorách zařízení sociálních služeb Nošení roušek na úřadech platí pro návštěvníky i pro zaměstnance při kontaktu s veřejností a při pohybu po budově Doporučení: Pro zvýšení bezpečnosti obyvatel kraje doporučujeme nosit roušky i v místech s větší koncentrací lidí (veřejná doprava, taxislužby či pošty, obchody a nákupní centra).

Detail

22.05.2020

Aktuální informace

Aktuální informace

Ministerstvo zdravotnictví spustilo nové webové stránky týkající se onemocnění: https://koronavirus.mzcr.cz/ Veřejnost zde najde všechny důležité kontakty, doporučené postupy, informace pro zdravotníky, informace pro zaměstnance a zaměstnavatele, vydaná opatření a doporučení, tiskové zprávy a aktuality, dále také vývoj ve světě a přehled států s vysokým rizikem přenosu nákazy, a potřebné materiály ke stažení.

Detail